Rękawiczki dla chłopców

Palce maluszka marzną najszybciej, dlatego jeszcze przed okresem zimowym warto pomyśleć o ich ochronie. Odpowiednie rękawiczki są niezbędne w czasie zabawy dziecka na śniegu.

Pokazuj 1 - 18 z 23 produktów

Rękawiczki chłopięce - jakie wybrać?

Nawyk noszenia rękawiczek powinien być praktykowany od najmłodszych lat. Podczas większych mrozów rękawiczki chłopięce chronią skórę rąk przed marznięciem, a w szczególnych przypadkach przed odmrożeniem. Dlatego malucha warto zachęcić, wybierając rękawiczki w ciekawych kolorach i wzorach. Chociaż nie jest to kluczowe kryterium, którym należy się kierować, to na pewno przekonasz nim do noszenia rękawiczek. Warto sobie odpowiedzieć - jakie jest przeznaczenie rękawiczek? Warto pamiętać, że rękawiczki chłopięce na narty i na co dzień to zupełnie inna para rękawiczek. Na rynku są dostępne rękawiczki z pięcioma palcami lub jednym. Te pierwsze są kierowane dla dzieci, które samodzielnie już potrafią się ubrać. W innym przypadku warto wybierać te z jednym palcem, gdyż zdecydowanie łatwiej jest je założyć dziecku.

Rękawiczki i inne rozwiązania

Kiedy nasze dziecko ma skłonność do gubienia nowych rzeczy, w tym rękawiczek to warto pomyśleć o modelu na sznurku. Wtedy zmniejszamy ryzyko zgubienia rękawiczek. Z kolei decydując się na rękawiczki chłopięce narciarskie kierujemy się troszkę innymi kryteriami. W tym przypadku rękawiczki muszą być nie tylko ciepłe, ale także wodoodporne. Nie powinny także krępować ruchów i dobrze przylegać do ciała. W naszej ofercie dostępne są w wersji jedno i pięciopalcowej. Często przenikanie wilgoci przez rękawiczki sprzyja odmrożeniom. O ile w rękawiczkach do codziennego noszenia nie zwracamy uwagi na walory techniczne, tak tutaj odgrywają one kluczową rolę. Nie zmienia to faktu, że zarówno rękawiczki do codziennego noszenia jak i te narciarskie powinny być przede wszystkim ciepłe.