Dziewczynka

Aktywne filtry

Ubranka dla dziewczynki

Styl ubierania dziewczynek z czasem zaczął się zmieniać. Róż od stóp do głów nie jest tutaj absolutnym obowiązkiem. Można także postawić na inne, modne pastelowe odcienie. Chociaż powszechnie niektóre kolory są przeznaczone tylko dla chłopców, coraz chętniej sięgają po nie również dziewczynki.


Ubranka dla dziewczynki w okresie letnim

Wiosna i lato to pory roku, które kojarzą nam się ze słońcem. Dlatego w tym okresie ubranka dla dziewczynki powinny być przede wszystkim kolorowe. Warto pamiętać, że wiosna też ma swoje chłodne dni. Z kolei jesienią czy zimą warto już ubierać dziecko na tzw. cebulkę. W zależności czy zrobi się cieplej czy zimniej możemy zdjąć wierzchnią warstwę ubrania. Nawet jeśli jest ciepło to warto pamiętać o pierwszej warstwie ubrania. Zwykle dzieciom zakładamy body, które pełni rolę bielizny. W zależności od wieku ubrania dla dziewczynek prezentują się następująco: w przypadku niemowlaka można założyć pajacyki, kiedy dziecko jest starsze odpowiednie bluzki czy też sweterki. Podczas pory letniej warto pomyśleć o ochronie główki przed promieniami słonecznymi. Ponadto starajmy się nie przegrzewać dziecka. Ubranka dla dziewczynki o tej porze roku nie powinny być zatem grube, ale koniecznie z oddychającej tkaniny.

Na różowo czy niekoniecznie?

Dawno temu przyjęło się, że ubranka dla dziewczynki koniecznie muszą być w różowym kolorze, a dla chłopca w niebieskim. Nie do końca musi tak być, dziecko powinno mieć pełną dowolność w doborze ubrań. Dziś można zauważyć, że powoli ten nawyk zanika. W przypadku chłopców panuje dowolność, tak ubrania dla dziewczynek w duże mierze są dostępne w różowym kolorze. Ostatnimi czasu można jednak zauważyć lekki przełom i dziewczynki nie są już ubierane tylko na różowo. W ofercie sklepów można znaleźć ubrania dla dziewczynek także w wielu innych kolorach. Obecnie można zauważyć, że wielu producentów stawia na pastelowe kolory. Nasze babcie pamiętają także czasy, gdzie kolorem dla dziewczynek był błękit. Dziś panuje tutaj pełna dowolność jeśli chodzi o ubieranie dziewczynek. Znajdą się także takie kolory jak czerwienie, błękity, zielenie czy też granaty.