Kobieta

Aktywne filtry

Moda damska nieustannie się zmienia – ciekawe fasony, uzupełniają niebanalne kolory i przykuwające wzrok printy. Szeroki wybór dostępnych krojów ułatwia znalezienie idealnego ubioru, który podkreśli zalety sylwetki i zręcznie zamaskuje jej ewentualne niedoskonałości. Zawartość damskiej garderoby powinny stanowić nie tylko romantyczne sukienki, zwiewne spódnice oraz szykowne bluzki, ale przede wszystkim dodatki, które bardzo często decydują o ostatecznym charakterze outfitu.


Dopasowane do pory roku

Poszczególne elementy damskiej garderoby oraz dodatki i akcesoria powinny być dopasowane do zmieniającej się aury. Na sezon jesienno-zimowy sprawdzą się ciepłe tkaniny, które zapewnią odpowiedni komfort termiczny, na cieplejsze miesiące zaś idealne będą lekkie fasony, które trafnie wpiszą się w wiosenno-letni klimat stylizacji. Stylowe dodatki – torba, obuwie, nakrycie głowy, rajstopy – będą przysłowiową „kropką nad i” dopełniającą zjawiskowy look na różne okazje.

Casualowo, oficjalnie, wieczorowo

Rodzaj stylizacji powinien być dopasowany do charakteru okazji i okoliczności. Na co dzień sprawdzą się mniej formalne fasony, które nie krępują ruchów i zapewniają pożądaną swobodę. Do pracy i na biznesowe spotkanie idealne będą eleganckie ubrania, które wpiszą się w wymagania oficjalnego dress code. W przypadku wieczorowych stylizacji można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji, obok której nie można przejść obojętnie.

Adekwatnie do rodzaju sylwetki

Wybierając konkretne elementy stylizacji – sukienkę, spodnie, spódnicę lub bluzkę, należy wziąć pod uwagę ich krój, kolor i ewentualny dominujący na nich wzór. Obiektywna ocena własnej sylwetki będzie znacznym ułatwieniem w doborze odpowiedniego fasonu. Sukcesem udanej stylizacji jest bowiem skuteczne odwrócenie uwagi od mankamentów figury i uwypuklenie jej zalet.

Dodatki i akcesoria

Elementy dopełniające stylizację – dodatki oraz akcesoria spełniają wiele funkcji. Poprawiają wizualny odbiór sylwetki – w tym celu świetnie sprawdzają się wysokie obcasy oraz ciemne, kryjące rajstopy. Dodatki nadają charakter stylizacji i ponoszą jej walory użytkowe. Nie bez znaczenia jest również komfort, na który bezpośredni wpływ mają dobre jakościowo akcesoria, wykonane z naturalnych surowców.