Czapki

Aktywne filtry

Czapki dla chłopców

Wraz ze zbliżającym się okresem jesienno-zimowym warto zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem. Większość cennego ciepła dziecko trafi właśnie przez brak czapki. Ważne jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru czapki.


Czapka dla chłopca - jaką wybrać?

Można zauważyć, że czapki chłopięce występują w wielu wariantach, zarówno w wersji na lato jak i na zimę. Warto pamiętać także o okresie przejściowym, jakim jest wiosna i jesień. Czapka dla chłopca jest takim elementem garderoby, o którym powinno się pamiętać przez cały rok. Szkodliwe promienie słoneczne nie sprzyjają dobremu samopoczuciu, dlatego czapki chłopięce z daszkiem powinny być noszone przez nich podczas większych upałów. Wtedy sprawdzą się również liczne warianty czapek letnich i kapeluszy. Zimą czapka powinna zostać wykonana z ciepłego materiału, który doskonale chroni przed mrozem o tej porze roku. W okresie jesiennym można nosić czapkę z nieco cieńszego materiału.

Jak wybrać dobry rozmiar czapki?

Aby wybrać odpowiedni rozmiar czapki należy zmierzyć obwód głowy dziecka. Czapki chłopięce powinny swobodnie przylegać do głowy, dlatego warto zmierzyć obwód powyżej linii uszu. Mierzenie metrem krawieckim nie jest obowiązkiem, możemy także do tego wykorzystać zwykły sznurek. Czapka dla chłopca jest mierzona na płasko, bez rozciągania. Rozmiary czapek zwykle są podawane w pewnym przedziale. Mierzenie głowy nie zawsze jest tutaj koniecznością, gdyż rozmiar można dobrać także do wieku dziecka. Czapka dla chłopca powinna dobrze przylegać, nie spadać z głowy ale nie powinna być również zbyt mała żeby nie uciskać dziecka.