Rękawiczki dla dziewczynek

Rękawiczki dziewczęce

W zależności od panujących warunków pogodowych powinniśmy pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu skóry dłoni dziecka. Odpowiednio dobrane rękawiczki to absolutnie niezbędna część garderoby na zimę lub chłodną jesień.

Pokazuj 1 - 18 z 40 produktów

Rękawiczki dziewczęce - jak wybrać idealne?

Wybierając rękawiczki dziewczęce powinniśmy się sugerować kilkoma sprawdzonymi zasadami. Skóra dłoni jest bardzo wrażliwa. Dlatego między innymi warto zadbać o jej ochronę. Rękawiczki występują w dwóch wariantach - na pięć palców oraz jednopalcowe. Oba rozwiązania są dobre, ale dla mniejszych dziewczynek rękawiczki powinny być na jeden palec. Chociażby dlatego, że zakładanie ich nie zajmuje tak dużo czasu i jest wygodniejsze dla dziecka. Do ich zdecydowanych zalet zalicza się to, że palce ze sobą sąsiadują, dzięki temu łatwiej utrzymują ciepło. Kiedy dziewczynka będzie starsza to rękawiczki dziewczęce można zakupić na pięć palców. Jeśli dziewczynka ma tendencję do gubienia rękawiczek warto pomyśleć o takich na sznurku. Dzięki temu nawet najbardziej zapominalska dziewczynka nie zgubi rękawiczek, które mają chronić przed zimnem na zewnątrz.

Rękawiczki z jakiego materiału?

Najbardziej naturalnym tworzywem, z którego powinny zostać wykonane rękawiczki dziewczęce to akryl, jednak tutaj panuje pełna dowolność. Dla dziewczynek, które uwielbiają zabawy ze śniegiem idealne będą rękawiczki akrylowe, z pięcioma palcami, koniecznie na sznureczku. Żaden rodzic chyba nie chce, aby pociecha zgubiła rękawiczki podczas zabawy na śniegu. Na duże mrozy oraz zabawy na śniegu jednak zdecydowanie lepsze są rękawiczki narciarskie wykonane z poliestru. W zimie rękawiczki są obowiązkowe jeśli dziewczynka planuje wyjść na zewnątrz. Wybór odpowiednich rękawiczek odgrywa tutaj kluczową rolę. Można wybierać spośród wielu kolorów i wzorów. W czasie większych mrozów warto pomyśleć o grubszych rękawiczkach, które ochronią skórę dziecka nie tylko przed marznięciem, ale także wysuszeniem. Warto pamiętać, że skóra dziecka jest bardzo delikatna i należy ją chronić przed niską temperaturą.