Bielizna

Aktywne filtry

Bielizna dziewczęca

Wygoda jest niezwykle ważna w wieku dziecięcym. Poza walorami praktycznymi ważny jest także wygląd bielizny. Dlatego powinna być ona do dopasowana do dzieci w każdym wieku. Wybór jest szczególnie ważny gdyż w przypadku bielizny najważniejszy jest komfort noszenia który zależy od kroju bielizny oraz materiału z którego jest uszyta.


Figi dziewczęce - jakie wybrać?

Kiedy dziecko jest już na dobre “odpieluchowane” należy zastanowić się nad zakupem pierwszej bielizny. Bielizna dziewczęca powinna być przede wszystkim wygodna. Najlepiej jakby została wykonana z bawełny, pod którą skóra mogłaby swobodnie oddychać. Bardzo ważna także jest gumka, która nie powinna uciskać dziecka. Figi dziewczęce powinny zostać dobrane w odpowiednim rozmiarze. Nieodpowiednio dobrany rozmiar lub gdy majtki dziewczęce mają zbyt uciskającą gumkę, pozostawiać mogą na skórze niepożądane ślady. Figi powinny swoją długością sięgać poniżej pępka.

Co jest szczególnie ważne?

Bielizna dziewczęca jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych i wzorach. Dla przykładu figi dziewczęce mogą posiadać charakterystyczne kokardki. Znajdziemy również takie majtki dziewczęce, które posiadają printy z ciekawymi motywami. Wybór odpowiedniej bielizny dla dziewczynek jest głównie domeną kobiecą, dlatego mama z córką powinny zdecydować razem. Mamy zdecydowanie stawiają na funkcjonalność, natomiast córki na ładny wygląd, co jest normalne w tym wieku. Czasami jednak można osiągnąć optymalny kompromis.

Bielizna na co dzień

Majtki dziewczęce są posiadają zazwyczaj klasyczny krój. Bielizna dziewczęca na co dzień powinna zostać wykonana z delikatnego materiału z tego względu, że w tym wieku skóra dziecka jest jeszcze bardzo delikatna. Figi dziewczęce odznaczają się także oryginalną kolorystyką i różnorodnością wzorów. Ta część garderoby jest istotna, gdyż mówimy tutaj o komforcie. W zależności czy spędzi cały dzień w domu czy też aktywnie na dworze będzie tak samo ważna. Najważniejsze jest to, żeby idealnie dopasować je do gustu dziewczynki.